20.jūnijā plkst. 10.10, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazināmies ar Jauno Jāņu orķestri un tā pārstāvi Juri Kaukuli. 

Mūsdienu tautas mūzikas grupa «Jauno Jāņu orķestris» (JJO) ir sešu mūziķu apvienība, kas izveidojusies uz grupas „Dzelzs vilks” bāzes un rada un izpilda atšķirīgu- latviešu folkloras iedvesmotu oriģinālmūziku. Viņu daiļrade aptver dažādus mūzikas žanrus no melodiska folkroka līdz elektroniskai pasaules mūzikai. 

JJO albums “Kālabad” (2013) nominēts balvai “Zelta mikrofons” starp labākajiem mūsdienu tautas mūzikas albumiem. Kompozīcijas “Salā jūra, Daugaviņa” un “Mazais vilciņš” nokļuvušas raidstaciju dziesmu topu augšgalos, tās iekļuvušas arī LR2 dziesmu aptaujas “Muzikālā banka” finālā.

JJO sastāvā muzicē: Juris Kaukulis (balss, mandolīna, ģitāra, basģitāra, elektronika un citi instrumenti), Artis Orubs (sitaminstrumenti), Ieva Strode (balss, vijole, vargāns), Kaspars Tobis (taustiņinstrumenti, elektronika), Valērijs Cīrulis (balss, ģitāra, mandolīna), Andris Veinbergs (kontrabass, basģitāra).

21.jūnijā plkst. 22.22 ,kad „Gadsimta garākā Līgodziesma” bija izvijusies cauri visai Latvijai un izmetusi loku pa Eiropu, tā atgriezās Rīgā, Doma laukumā. Tur no plkst. 22.00 līdz plkst. 22.30 „Jauno Jāņu orķestris” pavadīja gada garākās dienas  norietošo sauli un ar skanīgu kulmināciju –koncertu Latvijas Radio 1.studijā, kas bija dzirdams LR2 tiešraidē un skatāms portālā lsm.lv, noslēdza „Gadsimta garāko Līgodziesmu”: