14.jūnijā plkst. 10.40, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazināmies ar Jaunmārupes jauniešu kori „Universum” un tā diriģentu Rihardu Rudzīti.

Kā jau tas reizēm mēdz notikt- sapņi piepildās! Un tas ir stāsts par Jaunmārupes koriJ Novada ļaudīm bijis savs sapnis- lai Jaunmārupē būtu pašiem savs koris.  Tas piepildījies, dziedātāji satikušies Jaunmārupes sākumskolā, kur arī noticis pirmais mēģinājums. Nu jau vairāk nekā septiņus gadus radošos, jautros, muzikālos, reizēm dullos dziedātājus un diriģentu Rihardu Rudzīti vieno dziesmas varenais spēks. Paši par sevi dalībnieki teic: „Dziesma mūsu sirdīs un dvēselēs ir dziļi iesakņojusies, un tai ir nozīmīga loma.” Ne velti pirmais vārds, ko esot izdziedājuši, bijis: MĪLA, no Mārtiņa Brauna dziesmas “Mīla ir kā uguns”.

Laikā kopš „Universum” darbojas, izveidojušās nemainīgas tradīcijas - katru gadu, lai uzburtu Ziemassvētku noskaņu, iepriecinātu bērnus un viņu ģimenes, kolektīvs rada muzikālu ludziņu “Rūķu sētas stāsts”. Jau vairākus gadus viņi piedalās Jaunmārupē notiekošajos Starpnovadu ziemas dziesmu svētkos, kur kopā pulcējas muzikālie draugi no tuvākajiem pagastiem.

Tāpat ik gadu dziedātāji čakli strādā Lielajā Talkā, kur līdzās kārtīgam darbam ir skanīgas balsis un skaistas dziesmas.

Ir arī starptautiski panākumi :koru festivālā Bratislavā jaunieši ieguva augsto 1.vietu.

Dalībnieki apgalvo, ka viņu kolektīvs ir kā „kosmosa kuģis”, kuru uz priekšu virza diriģents Rihards. Starp citu, vārds „universum” cēlies no latīņu valodas un simbolizē VisumuJ Savukārt kolektīva moto – „Neaizliedz sev neko!”

 21.jūnijā plkst. 21.45 “Gadsimta Garākā Līgodziesma” būs izvijusies cauri gan Latvijas novadiem, gan ASV un Eiropai. Pirms doties atpakaļ uz Rīgu, uz Doma laukumu, kur mīt Latvijas Radio, to Jaunmārupē skandēs jauniešu koris “Universum”.