14.jūnijā plkst. 10.10, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazināmies ar Daugavpils  folkloras kopu  „Svātra” un tās vadītāju Sarmīti Teivāni.

Vārds „svātra”  latgaliešu valodā nozīmē „ nojauta” vai „nojausma”. Folkloras kopas dziesmās un dejās skan nojauta par senču dzīvi un tradīcijām. Vairāk nekā 20 dziedātāju un dejotāju „Svātrā” gūst gudru padomu, kā nodzīvot pēc iespējas pilnvērtīgāku, daudzveidīgāku un cilvēcīgāku mūžu. Dziesmu skanējumu krāšņāku dara latviešu tradicionālie mūzikas instrumenti: kokles, vijoles, stabules, bungas, savukārt deju mūzikas pavadījumu skanējumam pievienojas cītara, akordeons, kontrabass.

Folkloras kopa “Svātra” ar dziesmu un etnogrāfisko deju programmām ir bijusi vairāku starptautisko folkloras festivālu un koncertu dalībniece Latvijā, Lietuvā, Baltkrievijā, Krievijā, Austrijā, Horvātijā, Spānijā, Polijā, Somijā, Bulgārijā, Gruzijā. Kolektīvam iznākuši ar vairāki skaņu ierakstu albumi.  „Svātra” kopīgi ar Daugavpils Latviešu kultūras centru organizējusi Latgales folkloras skolu, kuras dalībniekiem iespēja pilnveidot zināšanas tradicionālajā kultūrā, meistarklasēs apgūt  tradicionālo mūzikas instrumentu spēli, dziedāšanu un latviešu tradicionālo deju.

21.jūnijā plkst. 10.15 folkloras kopa „Svātra” tradicionāli  pievienosies arī LR2 „Gadsimta Garākajai Līgodziesmai”