19.jūnijā plkst. 09.40, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazināmies ar Jaunmārupes jauniešu kori „Universum” un tā diriģentu Rihardu Rudzīti. 

Kora dalībnieki satikās 2011.gadā Jaunmārupes sākumskolā, kur notika pirmais mēģinājums. Novada ļaudis ļoti vēlējās, lai Jaunmārupē ir pašiem savs koris. Sapnis ir piepildījies un jau vairāk nekā sešus gadus radošos, jautros, muzikālos, reizēm dullos dziedātājus un diriģentu Rihardu Rudzīti vieno dziesmas varenais spēks. Paši par sevi dalībnieki teic: “Dziesma mūsu sirdīs un dvēselēs ir dziļi iesakņojusies un tai ir nozīmīga loma, ne velti pirmais vārds, ko izdziedājām, bija MĪLA no Mārtiņa Brauna dziesmas “Mīla ir kā uguns”. 

Laikā kopš koris darbojas, izveidojušās nemainīgas tradīcijas - katru gadu, lai radītu Ziemassvētku noskaņu, iepriecinātu bērnus un viņu ģimenes, kolektīvs rada muzikālu ludziņu “Rūķu sētas stāsts”. Jau vairākus gadus piedalās Jaunmārupē notiekošajos Starpnovadu ziemas dziesmu svētkos, kur kopā pulcējas muzikālie draugi no tuvākajiem pagastiem. 

Tāpat ik gadu kolektīvs piedalās Lielajā Talkā, kur līdzās kārtīgam darbam ir skanīgas balsis un skaistas dziesmas. 2013.gadā 1.starptautiskajā koru festivālā Bratislavā jaunieši ieguva augsto 1.vietu. 

Dalībnieki teic, ka viņu kolektīvs ir kā „kosmosa kuģis“, kuru uz priekšu virza diriģents Rihards. Kolektīva moto - ”Neaizliedz sev neko!”

 21.jūnijā plkst. 21.45 “Gadsimta Garākā Līgodziesma” būs izvijusies cauri gan Latvijas novadiem, gan Eīropai. Pirms tā dosies atpakaļ uz Rīgu, uz Latvijas Radio studiju, to Jaunmārupē skandēs Riharda Rudzīša vadītais jauniešu koris “Universum”.