20. jūnijā plkst. 10.40, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazināmies ar ekoloģiskās mūzikas grupu „Ducele” un tās vadītāju Arni Veisbārdi.

21.jūnija - gada garākās dienas izskaņā plkst. 22:00 Gadsimta garākā Līgodziesma, izvijusies cauri visai Latvijai, atgriezīsies galvaspilsētā, aicinot ikvienu pievienoties sadziedāšanās zibakcijai Doma laukumā. No Latvijas Radio balkona Ints Teterovskis diriģēs zibakcijas kopkori, izdziedot skaistākās līgotnes – “Kas gulēja Jāņu nakti”, “Pie Dieviņa gari galdi”, “Tumša nakte, zaļa zāle”, “Jāņu vakars” u.c. Zibakcijas kopkorim pievienosies arī Ciblas folkloras kopa “Ilža” un ekoloģiskās mūzikas grupa “Ducele”.

Vārds „ducele”  cēlies no Suitu mēles  un nozīmē: divriči, jeb divu ratu (vienas ratu rumbas) rati.

„Ducele” paši sevi dēvē par lielu, vidēju un mazu festivālu, svinamo un nesvinamo dienu orķestri jeb ekoloģiskās mūzikas grupu, kura repertuārā līdzās latviešu tautas dziesmām ir arī strēlnieku dziesmas un kurā satikušies kādreizējie Zvaigznītes un Veco māju dalībnieki Andris Alviķis un Arnis Veisbārdis, piepulcējot domubiedrus  Artūru Uškānu un Mārci Kalniņu.

Pērn „Ducele” bija vienu no pirmajiem, kas LR2 ēterā no Siguldas rīta agrumā ieskandināja „Gadsimta garāko Līgodziesmu”. Šogad viņu misija būs atbalstīt visus dziedātājus „Gadsimta garākās Līgodziesmas” maratona noslēgumā, 21. jūnijā plkst. 22.00 sadziedāšanās zibakcijā Doma laukumā pie Latvijas Radio. Visi mīļi gaidīti un aicināti pievienoties!