13.jūnijā plkst. 10.40, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazināmies ar Brocēnu sieviešu kori  „Laiksne” un tā prezidenti Edīti Dudarevu.

Nākamgad Brocēnu novada sieviešu koris „Laiksne” svinēs savu pirmo nopietno un apaļo 10 gadu jubileju. Viņu Facebook profilā  varam lasīt, kā skaidrot vārdu „LAIKSNE”. Tas esot dabas dots skaistums un mirdzums, latgaļu valodā  nozīmējot „ūdensroze”, bet tulkojumā no prūšu valodas- „zvaigzne”. Un tieši tādas viņas ar esot!

Kolektīvs aktīvi piedalās dažādos Latvijā organizētajos koru pasākumos, ir konkursa „Zem Māras zīmes" laureāts, arī 2015. gadā Garīgās mūzikas festivālā „Sudraba zvani” Daugavpilī saņemts augstākais novērtējums sieviešu kora grupā. „Laiksne” startējusi arī starptautiskos konkursos Varšavā, „Kaunas Cantate" Kauņā, kur iegūta 1. vieta sieviešu kora grupā.
Korim ir arī savas īpašās tradīcijas: pirmā mēģinājuma ballīte, Ziemassvētku svinēšana, Ziemassvētku laika labdarības koncerti pansionātos, kopīgi pārgājieni un ekskursijas.
Pats jaunākais  piedzīvojums bijis pavisam nesen, jūnija sākumā Brocēnu svētku laikā „Latvisko dziesmu festivālā” ar devīzi „100minūšu melodijas Latvijai” iegūts  Grand Prix.

 „Laiksnes” dāmas apgalvo : „Esam ļoti jauks, draudzīgs un saliedēts 25 meiteņu kolektīvs, un kopā ar savu diriģenti Ināru Bērziņu esam gatavas kalnus gāzt!!!”

 Ik reizi pirms uzstāšanās, sieviešu korim „Laiksne” esot  tradīcija – diriģentes uzmundrinājuma vārdi un „aplis”, kas simbolizējot kora vienotību un varēšanu. Droši vien šī tradīcija netiks lauzta arī 21.jūnijā plkst. 15.15 , kad „Gadsimta Garākā līgodziesma” pirmoreiz piestās Brocēnos, lai no Cieceres ezera krasta LR2 ēterā atskanētu „Laiksnes” muzikālais sveiciens.