Šķiet, ka festivāla ZEMLIKA simbolu - rombu nostādīt uz tā smailes ir tikpat grūts uzdevums, kā rudens izskaņā sarīkot laikmetīgās mūzikas festivālu Latvijas mazākajā pilsētā.

Tomēr jau sesto gadu šis rombs stabili ir rodams Durbes pilsētvidē un jau sesto reizi ZEMLIKAS viesi brauks no 25 kilometrus netālās Liepājas, no 200 kilometrus tālās Rīgas un arī citām Latvijas vietām, lai īpašajā veļu laika noskaņā klausītos festivāla organizatora Mika Magones aicināto mūziķu priekšnesumus, skatītos Latvijas neatkarīgo teātru izrādes, ar novadā audzēto mielotos festivāla ēdamzālē un iepirktos ZEMLIKAS gadatirgū.

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, kad ar festivāla programmu iepazīstināja pats Miks, šoreiz raidījumā viņa balsi nedzirdēsit, tādējādi respektējot organizatora viedokli, ka labas lietas neprasa uzmācīgu reklāmu. Tomēr par labām lietām ir jāstāsta un tapēc šai raidījumā dzirdēsit radio draudzīgāko šīgada ZEMLIKAS viesu stāstus.

Tā pēdējos gados festivālā neiztrūkst dziesminieku balsis - savulaik ar akustisko programmu Durbē ir uzstājies gan Kaspars Dimiters, gan Ainars Mielavs, gan Anta Eņģele, bet šogad Kronvaldu Ata skolas mazo zālīti piepildīs Latvijas Radio 2 klausītājiem jau zināmā Dināra Gulbja balss un ģitāra:

Galvenā manu koncertu ideja ir - pastāstīt klausītājam, ka latviešiem ir laba dzeja un šo dzeju es mēģinu izdziedāt,  tā ir kā dalīšanās, kā saruna ar cilvēkiem par dzīvi, par ilgām, par mīlestību...

Turpat vecajā skoliņā būs dzirdamas arī TAUTUMEITAS, kuru dziesmas reiz pa reizei izskan ētera viļņos - šai projektā latviešu folkloru izdzied Asnāte Rancāne, Laura Arāja, Aurēlija Rancāne, Lauma Bērza, Ilona Dzērve-Tālute un Laura Liepiņa, bet viņām piespēlēs Staņislavs Judins ar kontrabasu un Mārtiņš Miļevskis ar bungām:

ZEMLIKAS auditorija ar mums varētu būt uz viena viļņa, jo arī mēs meklējam jaunus ceļus, jaunus veidus, kā pasniegt tradicionālo mūziku!

Citā lokācijā - Durbes kultūras namā ar debijas albuma materiālu un, iespējams, arī  jaunām dziesmām uzstāsies pirms gada tapušais elektroniskās mūzikas projekts NORTHERN C, kura kodolu veido Miķelis Putniņš un Matīss Runtulis:

Mēs spēlējam elektronisko mūziku, kas ir apvienota ar dzīvo instrumentu skaņām, jo elektronisko instrumentu pamatam mēs uzklājam akustiskos instrumentus - bungas, ģitāru, basu un sintezatorus, tā skaņas mehāniski robotisko pulsu padarot cilvēciskāku...

Latviju šīgada ZEMLIKĀ pārstāvēs arī Liepājas simfoniskā orķestra čellists Ēriks Kiršfelds, kā arī projekts DORA, kurā savus spēkus apvienojuši Jānis Šipkēvics un Gatis Zaķis, tomēr viņu izpildītā mūzika ir jābauda ne jau radioviļnu paviršajā skrējienā, bet gan īpašā vietā - 1651.gadā celtajā Durbes luterāņu baznīcā.

Stāstījumu par ZEMLIKU noslēdz Anna Zagorska, kuras vadītais DIRTY DEAL TEATRO šogad uz festivālu vedīs Toma Liepājnieka monoizrādi "Zudusī Antarktīda", kas veidota pēc Džeimsa Maklintoka darbu motīviem. Kā vienmēr, izrāde būs bez maksas un interesanti, ka teātra izrādes līdz šim ir apmeklējuši lielākoties vietējie iedzīvotāji:

Durbinieki ir teātra mīļotāji, viņi ir kritiski un vērīgi, viņi izsaka savu viedokli un tas ir labi, jo māksla nedrīkst atstāt vienaldzīgu!

Arī es pats esmu pārliecinājies, ka ZEMLIKA savus apmeklētājus neatstāj vienaldzīgus un iespējams, ka tajā savu lomu nospēlē latviešu asinsatmiņā ierakstīta veļu laika izjūta, bet tikpat liela loma ir arī pašai Durbei un celtnēm, kurās noris festivāla notikumi un te es piekrītu Annas teiktajam, ka

Tādās vietās kā Durbe cilvēks saprot, cik svarīga ir vieta, kur mūzika skan - ir svarīgi saprast, kur iederas konkrētais mūziķis un kāda atmosfēra viņam ir vajadzīga, cik liela publika drīkst būt ar viņu, cik intīmai jābūt noskaņai...

Raidījumā izskan šīgada ZEMLIKAS viesu ieraksti - Dināra Gulbja "Visskaistākās ogas pasaulē" un "Atzīšanās", TAUTUMEITU "Raudi, raudi" un "Aiz ezera", kā arī NORTHERN C "Runaat kluseet".