Viss plūst, viss mainās - tā jau par labu tradīciju kļuvušais vasaras postfolka festivāls "Sviests" no Cēsīm šogad ir aizplūdis uz Valmiermuižu, kur 10.jūnijā apvienosies ar vietējo festivālu "Saulgriezis".

"Sviesta/Saulgrieža" ietvaros Valmiermuižā notiks jau tradicionālais tirdziņš "Ar gardu muti", neizpaliks arī dažādu tradīciju meistarnīcas - siera siešana un maizes cepšana, pirts zintis, kroņu darināšana, celošana un aušana, kā arī kokļu grebšana.

Savukārt uz "Sviesta/Saulgrieža" apvienotās skatuves jau no 12 dienā folkloras programmu piedāvās TEIKAS MUZIKANTI, ORE, SKANDINIEKI un sāmu apvienība DIMITRI JOAVKU, kam sekos postfolka žanrā muzicējošās TAUTUMEITAS, igauņu apvienība PUULUP, Elza Rozentāle un etnodžeza grupa BUR MANI, Pekko Kappi & KHHL no Somijas, bungu un dūdu grupa AUĻI, bet vakaru noslēgs Māsas Dimantas un Cēsu medību kolektīva cepurīšu orķestris.

Tāpat Juris Zalāns iepazīstina ar etnomūzikas izdevniecības "Lauska" jaunākajiem ierakstiem - Anglijas latviešu folkloras kopas DŪDALNIEKI albumu "Svešu zemi izstaigāju", Ludzas kopas ILŽA disku "Kuodeļ maņ nadzeivuot", drīzumā solot arī AUĻU un TAUTUMEITU kopdarbu, kā arī etnomūzikas izlases "Sviests" septīto albumu - gaidīsim!

Raidījumā izskan TAUTUMEITU dziesma "Aiz ezera da augsti kolni", Elzas Rozentāles lībiešu valodā iedziedātā "Idōnō izānō", kā arī bungu un dūdu mūzikas grupas AUĻI skaņdarbs "Siena laiks".