Sānsoļi ir slēpjami, par to ir vienisprātis visi to veicēji - gan laulības dzīvē, kur tie ir radījuši ne mazums traģisku un komisku nostāstu, gan arī mūzikas industrijā, kur to slēpšanai ir radītas pat speciālas atrunas, kad mūziķi dzird sakām - "tas ir mans blakusprojekts", bet tā es joprojām esmu tas pats "vecais, labais" (vai "apnikušais un sliktais").

Savukārt mūzikas ierakstu kompāniju praksē šie sānsoļi tik dēvēti angliskajā vārdā "sublabel" un gan jau ka mūsu valodnieku garā roka ar laiku aizsniegsies arī līdz šim terminam, bet tagad laiks iepazīties ar Latvijas lielākās mūzikas izdevniecības "Mikrofona ieraksti" atvasi, kas 2004.gadā saņēma "Raibā taureņa ierakstu" vārdu un īpašu uzdevumu - Latvijas neatkarīgo grupu mūzikas ierakstu izdošanu:

Tās radošās idejas aizsākas tieši neatkarīgajā mūzikā, daudz ko oriģinālu aizsāk tieši tie mākslinieki, kas vēl nav atzīti, kas ir savā ziņā protestējoši...

Pirmo līgumu mēs noslēdzām 2004.gadā ar grupu HOSPITĀĻU IELA - tā patiešām bija mūsu laimīgā loze, vairākas radiostacijas "uztvēra" viņu dziesmas, radās klausītāju interese - tas bija veiksmes stāsts!

stāstu par "Raibā taureņa ierakstiem" sāk "Mikrofona ierakstu" repertuāra direktors Guntars Račs un kā veiksmi to šobrīd atceras arī HOSPITĀĻU IELAS līderis Edgars Šubrovskis:

Mūsu grupas dalībnieki toreiz bija plukatas - mums bija problēma pat samaksāt pāris latus par mēģinājumu telpām, tāpēc "Taureņa" piedāvājums izdot albumu "Pilnmēness" bija mums ļoti izdevīgs - ieraksts jau bija tapis, bet Ingus Baušķenieka par ierakstu prasītie 400 lati mums šķita kosmiska summa!

Tai pašā 2004.gadā tika izdots grupas MARY JANE albums "L.I.V.E", tiesa gan, tieši tā prezentācijas dienā grupa paziņoja par savu izjukšanu. Trešais "Taurenim" bija 2005.gadā izdotais grupas CROWD albums "Jūtu evolūcija", par kuru Guntars saka: "tajā bija pāris veiksmīgas dziesmas un tam ir sava vieta vēsturē", bet grupas solistei Janai Čakstei ir daudz spilgtāks stāsts:

Mēs tolaik bijām visdullākie, visgrendžīgākie, tas gan parādījās uz skatuves - koncertos un konkursos, šai ierakstā tas nav tik jūtams... Atceros, ka konkursā "Zāģis" es biju no tēva baltā krekla uztaisījusi tādu kā trakokreklu un dziesmas "Freak" laikā es to plēsu no sevis nost, uz skatuves beigu beigās paliekot vienā krūšturī!

Tam sekoja ceturtais, tai pašā 2005.gadā izdotais apvienības INDYGO albums - "ļoti radoši cilvēki, ļoti interesanti, patstāvīgi - bet bez mērķa kļūt pazīstamiem, bez tālejoša menedžmenta, bez mērķa spēlēt koncertus", atceras Guntars Račs, tomēr peļņas gūšana šai gadījumā nav bijis pašmērķis:

tā bija nevis ieguldījumu atpelnīšana, bet gan vēlme piepildīt misiju, kas bija latviešu oriģinālmūzikas attīstība!

Tas bija viens no interesantākajiem projektiem Latvijas šovbiznesā vispār - savākt kopā ne tā ordinārākā formāta izpildītājus, palīdzot tiem izdoties un atverot durvis gan uz radiostacijām, gan uz aktīvāku koncertēšanu -

viņam piebalso arī INDYGO līderis Jānis Volkinšteins un gana līdzīgas ir arī Valmieras apvienības AGE OF STONES solista Nika Jaunzema atmiņas - viņu albums "Sapņojiet" klausītājus sasniedza 2006.gadā:

Tas bija neaizmirstams piedzīvojums - izdot albumu! Cik tad jaunajām grupam tai laikā bija tāda iespēja - ļoti maz, tāpēc tās atmiņas ir tikai tās pozitīvākās!

Sestais un pēdējais "Raibā taureņa ierakstiem" bija Baldones TUMORA albums "Ideoti" un Guntars Račs šai sakarā atceras pašu mūziķu joku, ka TUMORS ir nokāvis Taureni:

Man patika un joprojām patīk tādi neparedzami cilvēki kā TUMORA Pēteris Riekstiņš - viņi arī muzikāli var izdarīt to, ko citi nevar!

Jāatzīst gan, ka šis albums tolaik bija ļoti, ļoti nepieprasīts, tomēr vismaz viena dziesma no tā pa reizei arī šobrīd skan dažās radiostacijās.

TUMORA dalībnieks Valters Suķis par savu atpazīstamību pirmkārt paldies saka Tomam Grēviņam, kurš toreizējā Radio SWH raidījumā "Pagrabs" dienas gaismā ir izcēlis ne tikai tagad labi zināmo dziesminieku Jāni Holšteinu-Upmani jeb Goran Gora, bet arī TUMORU, jo tieši Toma raidījumā tā viesis Guntars Račs esot devis solījumus viņus ierakstīt un šo savu solījumu ir godam izpildījis.

Sarunas izskaņā pajautāju Guntaram, kāpēc beidzās "Raibā taureņa ieraksti" -

Beidzās PAREX banka - šī projekta atbalstītājs, uz kādu laiku beidzās arī interesanti projekti, ar ko strādāt...

Un vēl - neatkarīgie mūziķi ir neatkarīgi arī kā personības, viņiem nemaz nepatīk būt ar kaut ko saistītiem, tāpēc es priecājos, ka mums izdevās ar viņiem strādāt un pat šodien ar smaidu atcerēties tos laikus kā ļoti veiksmīgus!

Galu galā, populārajai un nepopulārajai mūzikai ir arī daudz kas kopīgs, pat ja mēs nerunājam vienā muzikālajā valodā, mērķis mums ir viens - attīstīt latviešu mūziku, dot tai iespēju un rast ceļu pie sava klausītāja!

Raidījumā izskanēja HOSPITĀĻU IELAS dziesmas "Sinepes" un "Par pogu", CROWD "Rīts", INDY GO "Mans bāliņis kara jāja", AGE OF STONES "Beidzam Valmierā", TUMORA "Panka nav miris" un Haralda Sīmaņa "Vai pasaule dēļiem aizsista".