Viduslaiku mūzikas grupa OBSCURUS ORBIS (miglainā pasaule - latīņu val.) uzstājas no 2008.gada un šogad klajā nācis grupas otrais albums "Secundum artem", kas tulkojumā no latīņu valodas nozīmē "saskaņā ar mākslas likumiem".

Tāpat kā OBSCURUS ORBIS pirmais albums, arī šis klausītāju aizved tālu prom no mūsdienās tik ierastā mūzikas skanējuma - uz to laiku, kad dziesmu vietā tika sacerēti instrumentāli skaņdarbi, jo solista balsi bez skaņu pastiprinošām ierīcēm gluži vienkārši nebija iespējams sadzirdēt.

Tomēr diskā ir arī divas dziesmas - no Bohēmijas nākusī "Collaudemus" un sadarbībā ar SKYFORGER dalībnieku Edgaru "Zirgu" Grabovski tapusī latviešu tautasdziesma "Div dūjiņas", kuras izskaņā pirmo reizi grupas vēsturē ir dzirdama arī kokle. Mārtiņš Tiltnieks par šo dziesmu saka:

šī ir pirmā OBSCURUS ORBIS dziesma latviešu valodā, jo mēs koncentrējamies uz viduslaiku mūziku. Bet, ārzemēs spēlējot, ir vēlme parādīt, no kurienes mēs nākam!

Papildus koklei, albumā skan tradicionālie viduslaiku Eiropas mūziķu instrumenti - par "uzbudinošu" instrumentu uzskatītās un tāpēc vairākās valstīs aizliegtās dūdas - kopskaitā septiņu veidu!, flauta, bungas un perkusijas, buzuki un citerna, kā arī sarežģītākais viduslaiku instruments - "hurdy gurdy" jeb rata lira.

Arī OBSCURUS ORBIS albuma repertuārs nāk no dažādām Eiropas valstīm, jo viduslaiku mūziķi ceļoja no valsts uz valsti, no pilsētas uz pilsētu - un līdz ar viņiem ceļoja arī skaņdarbi un dziesmas, vairums no tām latīņu valodā - vienīgajā, kas bija zināma visā Eiropā.

Raidījumā izskan OBSCURUS ORBIS izpildītā maķedoniešu "Oro se vie", Skotijā tapusī "The Gael" un jau minētā latviešu tautasdziesma "Div dūjiņas", bet ar grupu varat iepazīties mājaslapā sociālajā tīklā Facebook.