Latviešu popmūzikā sikspārnim ir atvēlēta gana ievērojama loma - Nora un Viktors savulaik izpildīja Raimonda Paula "Sikspārņa Fledermauša šūpuļdziesmu" ar dzejnieces Dagnijas Dreikas vārdiem, kinofilmā "Vajadzīga soliste" izskanēja "Sikspārņa blūzs", astoņdesmitajos gados skaņdarbu "Rekviēms sikspārnim" ar Jura Helda tekstu sarūpēja VAIDAVA, bet deviņdesmitajos Ingus Baušķenieks sacerēja un kopā ar sievu Edīti ierakstīja dziesmu "Trīsi, trīsi, sikspārnīt".

Un pēc ceturtdaļgadsimtu ilgas gaidīšanas, pateicoties Dabas koncertzāles mūziķiem (Ingus Ulmanis, Aigars Voitišķis, Kaspars Tobis, Andris Sējāns, Reinis Sējāns, Anrijs Grinbergs), sikspārnis ir ticis pat pie veselas koncertprogrammas - tā izskanēs 18.jūnijā Lūznavas muižā un 1.jūlijā Zaļenieku muižas parkā un tās galvenais varonis būs Plecotus Auritus jeb garausainais sikspārnis.

Kad darbs pie pagājušā gada varones - pļavas dedestiņas albuma gāja uz beigām, mūziķis Aigars Voitišķis ieminējās, ka gribētos kaut ko veltīt sikspārnim,

sarunā atceras "Dabas koncertzāles" producents un idejas autors Ingus Ulmanis. Šī ideja likusies saistoša arī dabas pētniekiem un tā tapis faktos balstīts muzikāls stāsts par sikspārņa dzīvi starp divām pasaulēm, kas aizsākusies pirms 46 miljoniem gadu.

Interesanti, ka garausaino sikspārņu kolonija tika atrasta arī Lūznavas muižā un, lai neaizbaidītu tramīgos spārnaiņus, nācās mainīt arī plānoto koncertvietu - tomēr nav šaubu, ka sikspārņi sadzirdēs atskaņas no viņiem veltītā priekšnesuma, kas abu - Lūznavas un Zaļenieku koncertu apmeklētājiem būs bez maksas.

Es nezinu, kā tas ir - būt sikspārnim, bet koncertā mēs visi mēģināsim šo sajūtu noķert,

sarunas izskaņā pajoko Ingus un "Dabas koncertzāles" notikumiem esiet aicināti sekot līdzi Facebook lapā.