Šodien, 8. jūnijā apaļo 60. dzimšanas dienu svin kādreizējais grupu Opus un Opus pro basģitārists, tagadējais projekta Dexter līderis, dziesmu autors un dziedātājs Guntis Vecgailis, un jubilāram veiksmi un jaunas dziesmas arī turpmāk vēl LR 2.

Daudzpusīgais mūziķis un ļoti patīkamas, vīrišķīgas balss īpašnieks Guntis Vecgailis ir cēsinieks, dzimis 1954. gada 8. jūnijā. Audzis zemes kopēju ģimenē, skolas gaitas sācis Jaunraunas pamatskolā, kur arī 3. klasē apguva trompetes spēli.

Interese par mūziku attīstījās tiktāl, ka zēns devās uz Rīgu, lai mācības turpinātu jau E. Dārziņa speciālajā mūzikas vidusskolā, mežraga klasē. Tur Vecgaiļa skolasbiedri bija vēlāk labi pazīstami popmūziķi – pianists un komponists Jānis Griķis (Modo, Inversija) un izcilais ģitārists Māris Beļickis (Tip Top, Modo). Arī Guntis aizrāvās ar popmūziku, kas traucēja pabeigt mūzikas vidusskolu, mācības vēlāk turpinātas Cēsu un J. Mediņa mūzikas vidusskolā, 1980. gadā konservatorijā iegūts augstskolas diploms mežraga specialitātē. Dienesta gadus Vecgailis aizvadīja Kaļiņingradā, pūšamo instrumentu orķestrī, pēc atgriešanās jaunais mūziķis, apguvis ģitārspēli, iesaistījās Cēsu kultūras nama ansambļa Tremolo darbībā. Te arī 70. gadu vidū tapa pirmās dziesmas, Guntis Vecgailis dziedāja apmēram pusi no programmas.

Viņa balss skanējusi arī Zigmara Liepiņa vadītajā ansamblī Opus, kur 1982. gadā Vecgailis tika pieņemts par basģitāristu. Šie paši mūziķi ar vokālistu Aleksu 1986. gadā izveidoja smagā roka grupu Opus pro, un Vecgailis bija starp tiem Latvijas mūziķiem, kas 1990. gadā iesaistījās projektā Rīga ASV. Vēlāk Opus pro rindās Vecgailis vairs neatgriezās, bet nodibināja pats savu grupu Dexter, kur dzied, spēlē un sacer dziesmas.

Vecgaiļa skaņdarbus dziedājuši arī Normunds Rutulis, Kaspars Markševics, Liene Šomase u.c., pašlaik pieredzējušais mūziķis iesaistījies projektā Četri, kura repertuāru veido latviešu 80. gadu hitu koverversijas.