Tieši pirms mēneša mums nebija ne prātā mīksta gulta, miegs un saldi sapņi, jo ar satraukumā drebošām sirdīm naktis pavadījām pie televizoriem. Protams, turējām īkšķus par mūsu lieliskajiem „renes” vīriem - bobslejistiem  un skeletonistiem  tur, tālajā Phjočhanā.

Olimpiskās spēles, kas sagādājušas mums daudz emociju, aizvadītas, un sportisti savus skatus jau vērš nākotnē. Tāpēc 15. martā LR2 studijā ar prieku sagaidījām ciemos goda vīru, vienu no latviešu sporta flagmaņiem un vizītkartēm - skeletona treneri un divu izcilu sportistu – Tomasa un Martina tēvu - Daini Dukuru.

Runā, ka tieši Dainis, pats bijušais bobslejists un Latvijas čempions, uz Latviju esot atvedis pirmās skeletona kamanas, uz tām apsēdinājis savus dēlus, tolaik Latvijas čempionus  volejbolā un pludmales volejbolā, teicis: „Brauc!” un sācis jaunu ēru Latvijas sporta vēsturē. Ak, jā – vēl tikusi ziedota puskaraļvalsts jeb pārdota personīgā māja un zeme, lai būtu līdzekļi, ko ieguldīt dēlos un vēlāk viņi taptu par skeletona karaļiem.

Vairāk nekā 20 gadus Dainis Dukurs ir arī Siguldas bobsleja un kamaniņu trases direktors, iespējams 2026. gadā uz Latviju atvedīs Ziemas Olimpiskās spēles, bet nedēļas nogalē viņš aicina uz Siguldu, kur norisināsies grandiozi sporta svētki – ziemas sezonas noslēgums ar vairākām sacensībām profesionāliem sportistiem un amatieriem, lāpstu šļūkšanu, Siguldas olimpiešu godināšanu, autogrāfu stundu un aizraujošām aktivitātēm līdzjutējiem.

Protams, tas neviens neizbrīnīja, ka „100-gades dziesmu krātuvē” skanēja neoficiālā Siguldas himna „Zied ievas Siguldā”, tomēr Dainis bija parūpējies arī par pārsteigumiem, jo skanēja arī dziesma un stāsts par kādu mazu, bet pārgalvīgu dziedātāju, kura, ekstrēmu izjūtu vadīta, reiz uzdrošinājusies traukties lejā pa Siguldas bobsleja un kamaniņu trasi.

Dainis Dukurs izvēlējās:

dziesmu "Zied ievas Siguldā" Viktora Lapčenoka izpildījumā

 
grupas "The Sound Poets" izpildīto dziesmu "Viss var mainīties"
 

dziesmu "Četri krasti" grupas "Prāta vētra" izpildījumā

 
Aijas Andrejevas un Alex izpildīto hitu "Tu un es"