Gaidot mūsu valsts simtgadi, 17. aprīļa rītā LR2 studijā viesojās cilvēks, kas savā amatā ir ceturto daļu Latvijas mūža, turklāt ļoti unikāls un droši vien vienīgais šāda veida profesionālis Latvijā - Dainis Vuškāns, kurš savulaik Maskavas Valsts konservatorijā absolvējis militāro orķestru diriģentu fakultāti. Bet ,ja pavisam oficiāli, tad - Nacionālo bruņoto spēku orķestra galvenais diriģents, pulkvežleitnants Dainis Vuškāns.

Daiņa dzimtā puse ir Ilūkste, kur bērnībā mācījies spēlēt akordeonu un trompeti, padomju gados nokļuvis militārajā dienestā Kaļiņingradas apgabala štāba orķestrī, bet pēc latvijas neatkarības atgūšanas viņš uzaicināts dibināt NBS orķestri.

Šī gada sākumā Nacionālo bruņoto spēku orķestris sagatavojis muzikālu dāvanu Latvijai simtajā jubilejā - skaņu ierakstu studijā pirmo reizi ierakstīts un izdots Latvijas kara orķestru maršu albums ar kompozīcijām, kuras tapušas laika periodā no 1918. līdz 1940. gadam. Protams, „100-gades dziesmu krātuvē” skanēja kāds no šiem ierakstiem, bet neizpalika arī pārsteigumi – pulkvežleitnants Dainis Vuškāns izvēlējās mūsu klausītājiem piedāvāt arī Intara Busuļa un Jura Kulakova defilē.

Dainis Vuškāns izvēlējās:

Jura Kulakova skaņdarbu "Ozols" no kantātes "Vēstules uz bruģa"

 
- Emīla Zilberta skaņdarbu "Cerība" no kamermūzikas cikla "No zobena saule lēca";
- Gotharda Indriķa Helmaņa "Latvju maršu";
- Latviešu tautasdziesmu  "Apkārt kalnu gāju".
Šīs dziesmas klausieties audio pielikumā.