Gaidot Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkus, kas ik gadu augusta vidū Aglonā pulcē tūkstošiem svētceļnieku, 14. augusta rītā LR2 „100-gades dziesmu krātuvē”, kas šoreiz skanēja tiešraidē no Latvijas Radio Latgales studijas, viesojās priesteris Arnis Maziļevskis. Šajā Latvijas lielās jubilejas gadā Arnis kopā ar domubiedriem organizējis īpašu projektu –„Simtgades svētceļojumu”. Tā mērķis ir 100 dienās no 6. maija līdz 13. augustam, pateicoties par Dieva doto dāvanu – savu zemi, valsti un valodu, ieskaut Latviju lūgšanā, ejot svētceļojumā gar valsts robežu, sākot un beidzot Latvijas lielākajā svētvietā – Aglonā. Turklāt šis „Simtgades svētceļojums” ir ekumēnisks, atvērts visām konfesijām, un ikviens pēc savām iespējām jebkurā brīdī, kad vien ir laiks un vēlēšanās, tika aicināts tam pievienoties- uz pāris dienām, nedēļu vai ilgāku laiku.

Arņa Maziļevska dzimtā puse ir Bauska, savulaik kalpojis Jelgavā, bet šobrīd dzīvo Latgales pusē, kur viņš ir Bebrenes, Grendzes un Eglaines draudžu priesteris. Bez tam Arnis ir arī garīgās audzināšanas skolotājs Medumu speciālā internātpamatskolā, kur mācās bērni ar īpašām vajadzībām. Skolēniem īpašs notikums esot bijis priestera  organizētais svētceļojums uz Medjugorje (Bosnija un Hercogovina).

Arnis Maziļevskis, kurš arī iepriekšējos gados vadījis svētceļojumus uz Aglonu, atzīst, ka kopīgais ceļš cilvēkiem esot skaists pārdzīvojums un izrādās, ka, esot bez interneta, datora un citām ierastajām ērtībām, cilvēkam iespējams piedzīvo īstu, patiesu prieku.

Ticot, ka LR2 klausītājiem prieku sagādāja arī Arņa Maziļevska „100-gades dziesmu krātuvei’ izvēlētās dziesmas, tikāmies Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku priekšvakarā, 14. augustā plkst. 10.30!

Arnis Maziļevskis „100-gades dziesmu krātuvē” pievienoja šādas dziesmas:

Dālderi - "Dzeltenie aizkari"

Linda, Agnese, Taīda Ausma, Sanda, Inita - "Dziediet tam Kungam" (30.Psalma vārdi)

Kristus Karaļa draudze - "Dzīve ir Svētceļojums"

 
Grupa Xenos - "No māla veidots es"
 

Raidījuma ierakstu klausieties audio pielikumā!