Gaidot jaunās filmas „Nameja gredzens” pirmizrādi, 16. janvārī  LR2 ēterā viesosies kino producents Andrejs Ēķis. Visas iepriekš viņa producētās kinolentes – „Baiga vasara", „Rīgas sargi" un „Sapņu komanda 1935" izpelnījušās lielu publikas piekrišanu un sasniegušas skatīšanās rekordus. Turklāt Andrejs kā producents izceļas ne tikai ar trakākajām idejām, bet arī ar Latvijas kinovēsturē dārgākajiem filmu budžetiem. Ja dzirdēts, ka ārzemju kinozvaigznes savā īpašumā iegādājas vientuļas eksotiskas salas, tad Andrejs Ēķis ne tikai dibinājis vienu no Latvijā vadošajiem televīzijas kanāliem - LNT, bet arī speciāli Jāņa Streiča filmai „Rūdolfa mantojums” radījis pats savu pilsētu - kinopilsētiņu „Cinevilla”.

Šogad aprit 25 gadi kopš viņš uzņēmis arī savu pirmo, paša režisēto filmu, kura nu esot nonākusi arī Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājumos - „Ceļojums uz Tukumu”. Pēc krietnas pauzes sekoja nākamā režija - slepenībā tapusī pikantā komēdija „Svingeri”, un runā, ka 8. martā varam sagaidīt savdabīgu turpinājumu trakulīgā kinostāstā „Blēži”.

Ar lielu nepacietību tiek gaidīta vērienīgās sāgas„Nameja gredzens” pirmizrāde, kas visā Latvijā notiks 17. janvārī, bet pirmspirmizrādes rītā - 16. janvārī plkst. 10.30  producents Andrejs Ēķis viesosies „100-gades dziesmu krātuvē” un visai droši varam prognozēt, ka viņa izvēlēto dziesmu vidū atradīsies vieta arī latviešu kinomūzikai!

Andrejs Ēķis izvēlējās:

fināla skaņdarbu no kinofilmas "Pūt, vējiņi"

 
dziesmu "Viss nāk un aiziet tālumā" Noras Bumbieres un Viktora Lapčenoka
izpildījumā
 
 
galveno instrumentālo tēmu no kinofilmas "Teātris"
 
 
galveno instrumentālo tēmu no kinofilmas "Klāvs - Mārtiņa dēls"