Novembrī Latvijai svinēsim 100, bet 17. maijā atzīmējam Ugunsdzēsēju un glābēju dienu un ugunsdzēsības Latvijā 153. gadadienu.

Jau 1845. gadā Dinaburgā ( tagadējā Daugavpilī) tika izveidota Latvijā pirmā, skaitliski nelielā pilsētas ugunsdzēsēju komanda.

Savukārt 1865. gada sākumā apstiprināja ugunsdzēsēju biedrības statūtus un Rīgas brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība uzsāka savu darbību - vāca ziedojumus, iegādājās nepieciešamo aprīkojumu, organizēja apmācības un izveidoja četras nodaļas.

1865. gada 17. maijā Rīgas Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības komandas pirmo reizi izbrauca uz ugunsgrēka dzēšanu Aleksandra ielā (tagad Brīvības iela). Līdz ar to Rīgas brīvprātīgie ugunsdzēsēji atvēra jaunu vēstures lappusi, ieliekot pamatus organizētai ugunsgrēku dzēšanas kārtībai.

Pie sava pirmā  karoga ugunsdzēsēji tika trīs gadus vēlāk, 1868. gadā Rīgas BUB Dāmu komiteja dāvināja skaistu zīda audumu, bet līdzekļus karoga izgatavošanai ziedoja 200 Rīgas kundzes, 30 ietekmīgāko dāmu vārdi iegravēti karoga kāta uzgalī.

17. maijā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) svin svētkus, tradicionāli visās daļās un posteņos rīkojot Atvērto durvju dienu, lai apmeklētājus iepazīstinātu ar ugunsdzēsēju glābēju ikdienu, izrādītu ugunsdzēsēju depo un parādītu ugunsdzēsības tehniku, kā arī ļautu izmēģināt un pielaikot ugunsdzēsēju aizsargtērpu, atgādinātu par drošību un pastāstītu par iespējām nākotnē kļūt par ugunsdzēsēju glābēju.

Savas svētku dienas rītā LR2 ēterā viesojās cilvēks, kurš savā profesijā ir, tā teikt – no matu galiņiem līdz papēžiem. Pirms 25 gadiem viņš savu karjeru sāka kā vienkāršs Rīgas Centra rajona ugunsdzēsējs, šobrīd Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks ģenerālis Oskars Āboliņš.

Oskars Āboliņš izvēlējās:

grupas "bet bet" izpildīto dziesmu "Mazs cinītis"

 
"Mēmo dziesmu" Zigfrīda Muktupāvela izpildījumā
 
 
Agra Gedroviča izpildīto skaņdarbu "Man citas zemes nevajag"
 
 
dziesmu "Upe" grupas "Sestā jūdze" izpildījumā