11. janvārī  LR2 ēterā viesojās viena no visvairāk lasītajām latviešu rakstniecēm, vairāk nekā 30 grāmatu autore Nora Ikstena. Pirms pāris gadiem Latvijas vēstures romānu sērijā «Mēs. Latvija, XX gadsimts» klajā nākušais Noras Ikstenas romāns «Mātes piens»  mēnešiem ilgi bijis visvairāk pirkto grāmatu topa virsotnē Latvijas grāmatnīcās, savukārt  bibliotēkās pēc tās joprojām stāv rindās. Piedzīvojis milzu popularitāti Latvijā, tikko «Mātes piena» tulkojums ar nosaukumu «Soviet Milk» izdots arī angļu valodā.

Pavasarī gaidāmajā prestižajā Londonas Grāmatu tirgū (London Book Fair) Baltijas valstis būs goda viesu statusā. Savukārt mūsu rakstniece Nora Ikstena nosaukta kā viena no "Dienas autoriem". Londonas Grāmatu tirgus direktores Džeksas Tomasas oficiālajā paziņojumā teikts: “Nora Ikstena ir viena no latviešu ietekmīgākajām un prominentākajām prozas autorēm, kas labi zināma ar savu īpašo rakstības stilu un detalizētu pieeju valodai kā izteiksmes līdzeklim.”

Nora bijusi arī XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētku noslēguma koncerta scenārija autore, darbojusies arī pērnajā rudenī izskanējušajā simtgades Dziesmu un deju svētku ieskaņas koncerta radošajā grupā. Iepriekšējos Dziesmu  svētkos koristu  milzīgu emocionālu pacēlumu un publikas ovācijas Mežaparka lielajā estrādē izraisīja Noras kopdarbs ar komponistu Raimondu Tigulu -  „Dod, Dieviņi”. Nora Ikstena tieši šo dziesmu līdzās citām izvēlējās atskaņot arī „100-gades dziesmu krātuvē”.

Nora Ikstena izvēlējās:

skaņdarbu "Bur man buri" grupas "Iļģi" izpildījumā

 
grupas "Pērkons" izpildīto dziesmu "Pie baltas lapas"
 
 
Raimonda Tigula emocionālo skaņdarbu "Dod, Dieviņi" Dziesmu svētku kopkora
izpildījumā
 

 

patriotisko skaņdarbu "Gaismas pils" Dziesmu svētku kopkora izpildījumā