1985. gadā Milānā Eiropas Savienības valstu un valdību vadītāju augstākā līmeņa sanāksmē tika pieņemts lēmums 9. maiju svinēt kā "Eiropas dienu". Atzīmējot šos svētkus, ES iestādes Briselē, Luksemburgā un Strasbūrā rīko atvērto durvju dienas.

Ik gadu šajā dienā tās apmeklē tūkstošiem cilvēku, piedalās diskusijās, dodas uz koncertiem un citiem pasākumiem, šādi uzzinot vairāk par ES.

Eiropas dienas priekšvakarā, 8. maija rītā LR2 studijā viesojās Eiroparlamentārietis, ekonomists un politiķis Roberts Zīle.

Ekonomikas zinātņu doktors, karjeras pirmsākumos bijis izdevniecības „Avots” redaktors un zinātniskais līdzstrādnieks Agrārās ekonomikas institūtā, bijis satiksmes ministrs, divu valdību finanšu ministrs un trīs dažādu valdību īpašo uzdevumu ministrs sadarbībai ar starptautiskajām finanšu institūcijām.

Šobrīd Eiropas Parlamentā Roberts Zīle ir Eiropas Konservatīvo un reformistu grupas priekšsēdētāja vietnieks.

Lai neizklausītos pārlieku nopietni, varam nomierināt - LR2 studijā Roberts Zīle būs ieradies ar misiju izdarīt savu izvēli „100-gades dziesmu krātuvē”. Jo mūzika - tā ,šķiet, ir pasaule, kurā  Roberta dvēsele mīt visā no politikas brīvajā laikā. Vēl varam piebilst, ka viens no viņa Briseles biroja darbiniekiem ir mums labi zināmais mūziķis Kārlis Būmeisters jeb Kaža, kas viņu kopīgās grupas mēģinājumos vakaros sit bungas Eiroparlamentārieša Briseles dzīvokli! Sveiciens kaimiņiem.

Roberts Zīle izvēlējās:

leģendāro grupu "Līvi" un "Remix" izpildīto dziesmu "Liedagā"

 
grupas "Līvi" izpildīto dziesmu "Rokas"
 
 
skaņdarbu "Ezers" dziesminieka Haralda Sīmaņa izpildījumā
 
 
Aijas Andrejevas un Kārļa Būmeistera izpildīto dziesmu "Ēnas"