31. maija rītā, plkst. 10.30 LR2 ēterā viesojās viens no latviešu un ārpasaules mūzikas ģēnijiem - komponists, multiinstrumentālists, arī mūzikas producents un Pasaules mūzikas un mākslas fonda dibinātājs un priekšsēdētājs.

Raimonds Tiguls. Vismaz divi viņa šedevri  -„Lec, saulīte’ un „Dod, Dieviņi” pārstāvēti „100-gades dziesmu krātuvē”, un , starp citu, „Lec, saulīte” bija izvēlējusies mūsu eksprezidente Vaira Vīķe- Freiberga, ar kuru Raimondam pirms pāris gadiem tapis kopīgs projekts „Vaira. Saules Dainas". Savulaik starptautisku ievērību izpelnījies Raimonda Tigula albums „Moonlight Sound Design”, kas tiražēts vairāk nekā 20 mūzikas izlasēs Vācijā, Šveicē un Beniluksa valstīs.

Tradicionāli, jau septīto gadu jūnija pirmajā sestdienā Raimonds savā dzimtajā pusē - Tiguļkalnā rīko koncertu, ko pats raksturo kā kopā sanākšanu ar rituāla sajūtu, kur ikviens, pie ozola,  uz savas sedziņas apsēdies, var klausīties ārpasaules mūziku un sajust to, kas viņam tajā brīdī ir nepieciešams.

Arī šogad, 2. jūnijā Tiguļkalnā - augstākajā no deviņiem Talsu pakalniem pulcēsies komponista draugi un domubiedri – šoreiz gregorisko dziedājumu vokālā grupa „Schola Cantorum Riga” un kamerorķestris „Sinfonietta Rīga”, atskaņojot Raimonda Tigula un Pētera Vaska darbus un klausītājiem sniedzot iespēju sajust maģisku mūzikas baudījumu.

 Ja nu gadījumā neizdodas nokļūt Talsos, tad laiku pa laikam televīzijā varam vērot populāro episko latviešu seriālu „Likteņa līdumnieki” un dzirdēt  Raimonda radīto tā tituldziesmu „Četri vēji”.

Leģendārai kino mūzikai Raimonds Tiguls būs devis priekšroku arī „100-gades dziesmu krātuvē”, un, protams, neiztiksim arī bez iepriekšējo lielo Dziesmu svētku kopkora un „Dod, dieviņi”.

31. maijā Raimonds pa tiešo no LR2 ētera traucās uz mēģinājumu kopā ar „Sinfonietta Rīga”, savukārt „100-gades dziesmu krātuve” ar saulainiem vēlējumiem līdz 17. jūlijam dosies vasaras brīvdienās.

Raimonds Tiguls izvēlējās:

savu skaņdarbu, kinofilmas "Likteņa līdumnieki" tituldziesmu "Četri vēji"

 
Imanta Kalniņa skaņdarbu no kinofilmas "Pūt, vējiņi"
 
 
Raimonda Paula skaņdarbu no kinofilmas "Ilgais ceļš kāpās"
 
 
savu skaņdarbu "Dod, Dieviņi" 2013. gada Dziesmu svētku kora izpildījumā