UNESCO Starptautisko svinamo dienu kalendārā 13. februāris iekļauts kā Pasaules Radio diena. Kopš pirmā radio raidījuma pirms vairāk nekā 100 gadiem Radio ir arvien pierādījis sevi kā spēcīgs informācijas avots, kas spēj mobilizēt vai novērst sociālas, politiskas un ekonomiskas pārmaiņas un noteikt prioritātes sabiedrības ikdienā. Radio ir visplašāk pieejamais medijs un iespaidīgs komunikācijas instruments. Latvijas vēsturē radio ir bijis nozīmīgs informācijas avots, kas sniedzis operatīvu ieskatu sociālajās, politiskajās un ekonomiskajās norisēs, piemēram, Trešās Atmodas laikā, aicinot iedzīvotājus būt vienotiem, stipriem un aktīviem gan Baltijas ceļā, gan barikāžu notikumos. Īsāk sakot - Radio ir tavs labākais un uzticamākais draugs un sabiedrotais. Tāpēc šo  dienu  LR2 ēterā ieskandināsim kopā ar Latvijas Radio Valdes priekšsēdētāju Unu Klapkalni.

Lai gan viņai ir visai iespaidīga vadošo amatu pieredze, sākot ar Valsts Civildienesta pārvaldi un Valsts kanceleju un beidzot ar  Aizsardzības ministrijas Valsts sekretāra vietnieces un Ministru prezidenta padomniece amatu, tomēr sākotnēji Unu vairāk vilinājušas radošākas nodarbes, piemēram, dejošana, ar kuru savulaik pat gribējusi saistīt savu profesionālo karjeru.

Starptautiskā Sporta Deju federācija (IDSF) pagaidām gan bez panākumiem aizrautīgi cīnās par to, lai sporta dejas tiktu iekļautas Olimpisko spēļu programmā. Ja tas reiz notiks, tad Latvijas Radio darbinieki, iespējams, varēs turēt īkšķi par savu priekšnieci un cerēt uz Olimpisko zeltu.

Tāpēc šoreiz - 13. februārī turpinājām just līdzi mūsu ziemas olimpiešiem, bet Pasaules Radio dienu svinējām „100-gades dziesmu krātuvē” ar Latvijas Radio Valdes priekšsēdētājas Unas Klapkalnes izraudzītajām dziesmām.

Una Klapkalne izvēlējās:

tautasdziesmu "Pūt, vējiņi" Dziesmu svētku kora izpildījumā

 
grupas "Čikāgas piecīši" izpildīto dziesmu "Pazudušais dēls"
 
 
skaņdarbu "Dziesma, ar ko tu sācies" grupas "Menuets" izpildījumā
 
 
dziesmu "Viss nāk un aiziet tālumā" Laimas Vaikules izpildījumā