Sagaidot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas svētku dienu, 3. maija rītā LR2 studijā viesojās Aiva Rozenberga, kura savu profesionālo karjeru sākusi kā Latvijas Radio žurnāliste, gandrīz desmit gadus bijusi Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas preses sekretāre  un komunikāciju dienesta vadītāja, strādājusi premjeres Laimdotas Straujumas komandā, darbojusies arī „Rīgas 2014 – Eiropas Kultūras galvaspilsētas”, Latvijas 90-gades svinību un Dziesmu svētku darba grupās, bet šobrīd ir Latvijas Institūta (LI) direktore.

Latvijas Institūts dibināts pirms 20 gadiem ar mērķi veicināt mūsu valsts pozitīvu starptautisko atpazīstamību un rosināt Latvijas tēla popularizēšanas pasākumus ārvalstīs un Latvijā. Valsts jubilejas gads ir īpašs arī Latvijas Institūtam - tas organizē visdažādākās ārvalstu žurnālistu vizītes, kurās Latvijas simtgade aplūkota gan caur mākslas un kultūras, gan mūsdienu modes un militārās vēstures prizmu. Gada pirmajos mēnešos Latvijā viesojušies žurnālisti no Lielbritānijas, Vācijas, Francijas, Ungārijas, Moldovas, Ķīnas, Japānas un Šveices.

Pirms diviem gadiem Latvijas Institūts rosināja ikvienu iedzīvotāju un Latvijai piederīgo visā plašajā pasaulē 4. maijā – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā – kopā ar saviem tuvajiem svinēt „Baltā galdauta svētkus”. Savukārt pirms gada tika iedibināta jauna tradīcija, kas turpinās arī šogad un kurā par Latvijas vēstnieku var kļūt ikkatrs –akcija „Izskrien Latviju pasaulē!”. Tas ir aicinājums ikvienam aktīvam skrējējam vai gājējam izskriet, iziet, izbraukt ar riteni vai arī pat izpeldēt Latvijas kontūru. Pērn 4. maijā Latvijas Institūta direktore Aiva Rozenberga kopā ar Latvijas vēstnieku ASV Andri Teikmani „Latviju izskrēja” Čikāgā, savukārt šogad, atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, viņas vadītais Latvijas Institūts kopā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā 7. maijā rīko augsta līmeņa starptautisku konferenci "Eiropa. Pēc 100 Pirms" (Europe. After 100 Before).

LR2 „100-gades dziesmu krātuvē” Aiva izvēlējās dziesmas, kuras bez šaubīšanās varētu atskaņot kā mūsu valsts vizītkarti ārvalstīs un kas noteikti dzīvos arī „pēc 100”! Arī žanru spektrs visai plašs - sākot ar tautas mūziku un beidzot ar latviešu šībrīža kulta grupām.

Aiva Rozenberga izvēlējās:

dziesmu "Piekūns skrien debesīs" grupas "Jauns mēness" izpildījumā

 
Staltu ģimenes līvu valodā izpildīto skaņdarbu "Pūgo, tūļ"
 
 
grupu "Prāta vētra" un "Musiqq" hitu "Debesis iekrita tevī"
 
 
Laimas Jansones izpildīto skaņdarbu "Dod, Dieviņi"