5. aprīlī LR2 ēterā valdīja dejiskas noskaņas, jo pie mums viesojās horeogrāfs, pedagogs Jānis Purviņš. Bērnībā Jānis savu dejotāja karjeru uzsācis pirmais deju pulciņā Rīgas Angļu ģimnāzijā (toreizējā Rīgas 4. vidusskolā), turpinājis deju kolektīvā „Uguntiņa”, pēc tam „Līgo”, bijis profesionālā deju ansambļa „Daile” solists. Jau 20 gadus – kopš 1998. gada  viņš ir arī Deju svētku virsvadītājs, bet gaidāmajos  XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos būs deju lieluzveduma “Māras zeme” mākslinieciskais vadītājs. Šajā koncertā  Daugavas stadionā vairāk nekā 18 tūkstoši visu paaudžu dejotāju izdejos mūsu tautas vēstures nozīmīgākos brīžus no pirmsākumiem līdz šodienai, no baltu cilšu sanākšanas Daugavas krastos un laika, kad pirmoreiz minēts sarkanbaltsarkanais karogs, līdz Latvijas Republikas simtgades svinībām. Caur laukumā izveidoto ornamentu, mūziku, enerģiju, ritmu un krāsu četros nosacīti izveidotos tautas vēstures posmos tiks iezīmēta tautas dejas un dziesmas ciešā saikne ar cilvēka mūža ritumu un viņa laiku.

Runā, ka iedams tikai 8. klasē, Jānis Rīgas Angļu ģimnāzijā sācis vadīt savu pirmo deju kolektīvu. Šobrīd  viņa kontā ir jau ap 300 oriģinālhoreogrāfiju un tautas deju apdaru. Cerams, esat to veiksmīgo vidū, kuriem izdevies iegūt tik kārotās, lielo ažiotāžu radījušās biļetes uz Dziesmu svētkiem un deju lieluzvedumu „Māras zeme” un tieši pēc trim mēnešiem, no 5. - 7. jūlijam kādā no koncertiem Jāni Purviņu klātienē varēsiet vērot lepni un stalti paceltu galvu stāvam Daugavas stadiona deju virsvadītāju tribīnē.

Savukārt LR2 ēterā Jānis atklāja četras savas īpašās latviešu dziesmas – no roka līdz kora mūzikai. Un, protams, „100-gades dziesmu krātuvei” jau atkārtoti tika pievienota arī viena no savulaik Vairas Vīķes - Freibergas „100-gades dziesmu krātuvē” cildinātajām dziesmām, kas tapusi par Jāņa Purviņa horeogrāfijas pērli, visu dejotāju un skatītāju iemīļotā „Sasala jūriņa”.

Jānis Purviņš izvēlējās:

Ances Krauzes izpildīto skaņdarbu "Sasala jūriņa"

 
skaņdarbu "Rasa, mana sidrabrasa" Olgas Rajeckas izpildījumā
 
 
jauniešu kora "Kamēr" izpildīto dziesmu "Barons"
 
 
leģendārās grupas "Pērkons" izpildīto dziesmu "Baletomānija"