Interneta brīvā enciklopēdija „Vikipēdija” uzrāda četrus Latvijas slavenākos Jāņus Liepiņus - kādeeizējo Latvijas brīvvalsts ģenerāli, gleznotāju, ārstu - publicistu un diriģentu. Jaunākais no viņiem - diriģents Jānis Liepiņš 24. maija rītā viesojās LR2 studijā. Dzimis Atmodas gadā - 1988-tajā un šovasar, 7. augustā svinēs savus apaļos trīsdesmit. Pāris mēnešus pēc viņa nākšanas pasaulē piedzima arī viņa tēva – komponista Zigmara Liepiņa leģendārā rokopera „Lāčplēsis”. Jāpiebilst, ka Jāņa mamma ir izcilā latviešu estrādes dīva Mirdza Zīvere, tāpēc nav jābrīnās, ka šādā savienībā radies mūzikas brīnumbērns: Viņš ir jauniešu kora „Kamēr”, kuru saņēma mantojumā no sava priekšgājēja Māra Sirmā, mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents, turklāt korī sācis strādāt jau 18 gadu vecumā.

Jau vairākus gadus Jānis Liepiņš ir arī Latvijas Nacionālās operas un baleta diriģents. Viņa kontā ir tādi pasaules šedevri kā „Trubadūrs”, „Karmena”, „Sikspārnis”, „Romeo un „Džuljeta”, „Raimonda”. Jāņa vadībā ne tikai koris „Kamēr” plūcis laurus Latvijā un ārvalstīs, bet arī pats jaunais diriģents saņēmis profesionālas godalgas - Lielo Mūzikas balvu kategorijā Gada jaunais mākslinieks, kā arī laikraksta „Diena” Gada balvu kultūrā.

Šobrīd „Rīgas mākslas telpā” skatāma latviešu māksliniekam Ilmāram Blumbergam veltīta izstāde “Kalpotājs. Blumbergs. Kamēr”, kuru 23. un 24. maijā muzikāli kuplinās jaundarbu pasaules pirmatskaņojumi jauniešu kora “Kamēr” un diriģenta Jāņa Liepiņa sniegumā.

Dziesmu svētku laiks Jānim aizritēs starp divām valstīm - Latviju un Somiju, kur viņš uzaicināts kā viesdiriģents. Jūlijā viņu kopā ar „Kamēr” gaida koru festivāli Singapūrā un Taipejā. Bet, lai cik tālu pasaulē dotos, vienmēr atpakaļ uz mājām Latvijā aicina „Mātes karogs” - Z.Liepiņa un Zīveres dziesma, kuru kā simbolu Jānis izvēlējās arī „100-gades dziesmu krātuvei”. Bija arī kas no „Kamēr” un arī kāds leģendārs „Līvu” hits, vectētiņam – vijolniekam un daudzu slavenu Liepājas ģitāristu pedagogam par godu.

Jānis Liepiņš izvēlējās:

savas mammas - Mirdzas Zīveres - izpildīto skaņdarbu "Mātes karogs"

 
leģendārās grupas "Jumprava" hitu "Peldētājs"
 
 
patriotisko dziesmu "Dzimtā valoda" grupas "Līvi izpildījumā"
 
 
skaņdarbu "Barons" jauniešu kora "Kamēr" izpildījumā