6. martā LR2 studijā viesojās jauns, talantīgs un aizrautīgs diriģents Edgars Vītols. Lai arī tikai īsi pirms Latvijas  simtgades viņš sasniegs Jēzus vecumu, tomēr jau pāris gadus viņš ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Mūzikas pedagoģijas katedras vadītājs, bijis iepriekšējo Latvijas Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta mākslinieciskais vadītājs un virsdiriģents. Par savējo viņu sauc arī trīs kori – vīru koris „Absolventi”, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas jauktais koris un LU Fiz-matu jauktais koris „Aura”, ar kuru plūkti neskaitāmi lauri un iegūtas zelta godalgas starptautiskos konkursos Vīnē, Grācā, Maltā, Barselonā, Prāgā, Cvikavā. Starp citu, „Auras” vīru rindās kādu laiku varējām manīt pat Latvijas slavenāko Laika ziņu guru - Tomu Brici.

Mīlestība uz kora mūziku Edgaram ir gluži vai liktens nolemta - arī vecmāmiņa bijusi liela kora dziedātāja, bet mamma, gaidot Edgara nākšanu pasaulē, joprojām turpinājusi apmeklēt kora mēģinājumus, turklāt piedalījusies arī lielajos Dziesmu svētkos Mežaparka estrādē!

Būdams akadēmiskās kora mūzikas patriots, Edgars Vītols gatavs arī dažādiem „neakadēmiskiem sānsoļiem” un izaicinājumiem - pirms pāris gadiem viņu varējām vērot TV3 šova „Koru kari” žūrijā. Cieša muzikāla draudzība viņu vieno arī ar Maestro Raimondu Paulu - tapušas vairākas kopīgas koncertprogrammas.

Protams, Maestro mūzikai goda vieta tika atvēlēta arī  „100-gades dziesmu krātuvē”, taču, tā kā Edgars lieliski pārzina jauniešu gaumi, tad neiztikām arī bez Renāra Kaupera un Daumanta Kalniņa.

Edgars Vītols izvēlējās:

skaņdarbu "Es nāku no mazas tautas" Daumanta Kalniņa un kora "Aura" izpildījumā

 
Renāra Kaupera izpildīto skaņdarbu "Mana dziesma"
 
 
latviešu tautasdziesmu "Mazs bij tēva novadiņis" Dziesmu svētku kora izpildījumā
 

kā arī Ojāra Grinberga izpildīto dziesmu "Ceļā", kuru klausieties audio pielikumā.