Nu jau vairs ne mēnešus un dienas, bet stundas varam sākt skaitīt, kas atlikušas līdz šīs vasaras lielākajam muzikālajam notikumam – Dziesmu svētkiem. 29. maija rītā LR2 studijā viesojās diriģente Aira Birziņa, un šie jau būs ceturtie Vispārējie latviešu Dziesmu svētki, kuros viņa kāps Mežaparka estrādes virsdiriģentu tribīnē. Aira ir arī Ogres rajona koru virsdiriģente un bez tam par savējiem šobrīd sauc trīs kolektīvus- sieviešu kori „Dzintars”, Ogres sieviešu kora „Rasa” un Rīgas Doma meiteņu kori „Tiara”.

Diriģēšanas mākslu Aira Birziņa studējusi pie tādiem kora dižgariem kā Imants Kokars un Edgars Račevskis, bet nu jau vairākus gadus pati ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētā profesore.

Kā jau lielākā daļa kordiriģentu, Aira ir visai darbīga persona; producējusi un organizējusi liela mēroga muzikālos projektus, tai skaitā bijusi arī XXIII  Dziesmu svētku noslēguma koncerta un koncerta "Teiksma par latvieti" projektu mākslinieciskā vadītāja un XXIV Dziesmu svētku atklāšanas koncerta "Dziedot dzimu, dziedot augu" mākslinieciskā vadītāja.

Pērn, decembrī viņas vadītā „Tiara’ nosvinēja divdesmito dzimšanas dienu, bet gada sākumā „Dzintars” atzīmēja savu septiņdesmitgadi. Nu pienācis laiks apaļajā – piecdesmitajā jubilejā sumināt arī pašu diriģenti! Dzimšanas diena ir īsi pirms Jāņiem, bet Airas jubilejas koncerts Rīgas Domā iecerēts  tieši Dziesmu svētku laikā.

„100-gades dziesmu krātuvē” dzirdējām ne tikai vienu no Airas Birziņas diriģētajām Dziesmu svētku pērlēm - dziedātāju un klausītāju iemīļoto Ešenvalda „Dvēseles dziesmu”, bet arī pa eksemplāram no latviešu estrādes un pat šlāgermūzikas „zelta fonda”.

Aira Birziņa izvēlējās:

Mirdzas Zīveres un E. Dārziņa mūzikas skolas zēnu kora izpildīto skaņdarbu

"Atziedi, dvēsele"

 
dziesmu "Es dziedāšu par tevi, tēvu zeme" Ingus Pētersona izpildījumā
 
 
skaņdarbu "Saule, Pērkons, Daugava" Dziesmu svētku kora izpildījumā
 
 
Dziesmu svētku kora izpildīto "Dvēseles dziesmu"