• Svētdiena, 2018. gada 16. decembris
  • Vārda diena: Alvīne
  • Rīgā °C, vējš m/s, mm Hg, %
LSM Bērnistaba
  • Nākamais raidījums
    18. decembrī, 14:06

Latvijas Radio 2 aptaujā „MUZIKĀLĀ BANKA 2017”

FINĀLA BALSOJUMS PAR GADA VĒRTĪGĀKO DZIESMU

Fināla balsojumā piedalās 25 dziesmas, kas visa šī gada laikā mēneša balsojumos saņēmušas vislielāko klausītāju atbalstu. Šogad balsojuma noteikumi paredz, ka viens izpildītājs finālā piedalās tikai ar vienu dziesmu, tādejādi aptaujas noslēguma balsojumā ļaujot atspoguļoties plašākam mūziķu lokam. Ja mēneša balsojumos vislielāko klausītāju atbalstu bija saņēmušas vairākas viena izpildītāja dziesmas, tad mūziķim bija iespēja izvēlēties un pašam noteikt vienu finālā iekļaujamo dziesmu.

    Noslēguma balsojums notiek divās kārtās: no 26. decembra līdz 10. janvārim iespējams balsot par 25 dziesmām, bet pēc tam līdz 18. janvārim – tikai par 15.  Izvēlēties un nobalsot par savu gada dziesmu iespējams aptaujas mājas lapā – muzikalabanka.lv. Gada vērtīgākā dziesma tiks paziņota 20. janvārī īpaši veidota raidījuma laikā no plkst 12_iem dienā, klātesot aptaujas finālistiem Latvijas Radio 2 studijā.

    Tradicionāli vērtīgāko dziesmu proporcionāli noteiks klausītāju un „Muzikālās bankas” ekspertu padomes balsojums. Ekspertu padomē arī šogad profesionāli ar šī gada fināldziesmām nesaistīti mūziķi,: ģitārists un komponists Aivars Hermanis, dziedātāja Olga Rajecka, mūziķis un pianists Andrejs Osokins, mūzikas apskatnieks Sandris Vanzovičs, diriģents Edgars Vītols, LR3 radio  personība Edgars Raginskis, komponists  Kristaps Krievkalns un Radio personība un ilggadējais raidījuma Muzikālā Banka vadītājs Kaspars Mauriņš.  

Apkopojot gada rezultātus, lielajā finālbalsojumā iekļuvušas šādas 25 dziesmas (alfabēta secībā):

Atbalss – Musiqq, Atver logu - Māra Upmane Holšteine/dj Rudd, Darbu raugi - Misters/Imanta Nīgale, Es domāšu par tevi – Lauris Reiniks, Gaisma  -Astro n out, Joprojām – The Sound Poets, Kaila -Rassell/Sabīne Berezina/Eduards Grieze, Kamēr Tev ir mīla – Kristīne Prauliņa, Ko sirds mana jūt – Markus Riva, Mēs – Roberts Pētersons, Mēs pārejam uz Tu – Aija Andrejeva un Alex, Nākamā pietura Depo – Intars Busulis, Neaizmirsti mani – Neaizmirstulītes, No ziemeļiem uz dienvidiem – N. Puzikovs un Katrīna Bindere, Pa ceļam – Dons, Pa lāsei – Katrīna Bindere, Pazust mākoņos – Putnu balle, Pietiks – Samanta Tīna, Tavās rokās – Antra Stafecka un Otra puse, Tevis dēļ – Prāta Vētra, Tu mani sauc – Aija Andrejeva, Upe – Jānis Stībelis, Vēl augstāk - Mesa/ Renārs Kaupers /Arstarulsmirus, Visa par daudz – Instrumenti, Zaudējam brāli – Bermudu divstūris.

Otrās kārtas balsojums turpinās šādas 15 dziesmas (alfabēta secībā): Atbalss  - Musiqq, Atver logu -  Mara Upmane Holšteine/dj Rudd, Es domāšu par tevi - Lauris Reiniks, Joprojām  - The Sound Poets, Kamēr Tev ir mīla - Kristīne Prauliņa, Ko sirds mana jūt  - Markus Riva, Mēs pārejam uz Tu - Aija Andrejeva un Alex, Nākamā pietura Depo - Intars Busulis, Neaizmirsti mani – Neaizmirstulītes, Pa ceļam – Dons, Pietiks - Samanta Tīna, Tevis dēļ - Prāta Vētra, Upe - Jānis Stībelis, Vēl augstāk - Mesa/ Renārs Kaupers /Arstarulsmirus, Visa par daudz – Instrumenti.

Aptaujas noslēguma radio šovs 20. janvārī šogad noritēs Muzikālās Bankas mājās - Latvijas Radio telpās un sāksies plkst 12_os dienā. Divas stundas Baibas Palkavnieces vadībā Latvijas Radio 2 tiešraidē tiksimies ar visu fināla dziesmu mūziķiem, piedāvāsim priekšnesumus un intervijas, kas būs redzamas arī facebook live un LSM.lv tiešraidē. Vienlaicīgi arī Pieci.lv ēterā skanēs gan šī gada mīlētākās dziesmas latviešu valodā, gan būs sarunas ar klātesošajiem mūziķiem Karmenas Stepanovas un Alekša Vilciņa vadībā. Savukārt pasākuma “karstākajā vietā” – īpaši izveidotā backstage zonā notiks viegla un sirsnīga mūziķu ballīte, kur saimniekos Kaspars Mauriņš.

“Vienmēr ir interesanti uzzināt, kura būs gada visvērtīgākā dziesma”, saka LR2 direktors Armins Ronis. “Taču pārlieku nevēlētos akcentēt iegūtās vietas, jo visas fināla dziesmas jau ir gada labākās un vērtīgākās dziesmas. Muzikālās Bankas idejas pamatā ir draudzīga tikšanās un šoreiz satiekas ne tikai slavenie mūziķi ar mazāk slavenajiem, bet pirmo reizi satiekas arī divi radio kanāli – LR2 un Pieci.lv. Un visus mūs vieno dziesmas. Dziesmas latviešu valodā.”

Visi aptaujas „Muzikālā banka 2017” finālisti saņems mākslinieka Armanda Jēkabsona darinātās piemiņas veltes.